Kolekcja rowerów Kross 2018

Kolekcja rowerów Kross 2018

Zima już powoli odpuszcza, śnieg znika z ulic, a na ścieżkach rowerowych widać coraz więcej rowerzystów. To oznacza jedno – zbliża się wiosna a wraz z nią sezon rowerowy! Jeśli planujesz w tym roku zakup nowego roweru zachęcamy do zapoznania się z najnowszą kolekcją rowerów Kross na sezon 2018.
Kross to jeden z największy producent rowerów w Europie. Widać, że przy tworzeniu kolekcji rowerów 2018, Kross starał się sprostać trendom obecnym w branży oraz rozwijać dotychczasowe osiągnięcia. Głównymi zmianami jakie poczynił Kross względem poprzednich kolekcji to wprowadzenie szerszej gamy rowerów elektrycznych, wprowadzenie zależności pomiędzy rozmiarem ramy a rozmiarem koła w rowerach górskich oraz zmiana nazewnictwa niektórych z linii rowerów. Jeśli jesteście ciekawi zmian czy też chcecie zobaczyć najciekawsze propozycję rowerów polskiej marki Kross 2018 zapraszamy do lektury.

E-BIKE czyli rowery z silnikiem elektrycznym

Już w sezonie 2017 Kross wypuścił swoje pierwsze elektryki na rynek. Rowery elektryczne Kross – Hybrid, których sercem były silniki Shimano Steps, zbudowane zostały w oparciu o ramy trekkingowe. Ich tegoroczne wersje znajdziemy w kolekcji Kross 2018 - są to Trans Hybrid 2.0, Trans Hybrid 3.0 i Trans Hybrid 5.0. Wszystkie z powyższych są rowerami trekkingowymi ze wspomaganiem elektrycznym Shimano Steps. Wszystkie występują również w wersji damskiej i męskiej. Dzięki pełnej gamie rozmiarów ram, zarówno damskich jak i męskich (identyczna jak w rowerach trekkingowych) każdy znajdzie właściwy dla siebie rozmiar. Główna różnica pomiędzy modelami wynika z osprzętu w jaki zostały uzbrojone.


Totalną nowością od Krossa są elektryczne rowery górskie. Wyposażone zostały również w silniki Shimano Steps, którego programowanie pozwala na dowolne dopasowanie wspomagania elektrycznego pod indywidualne potrzeby użytkownika. Np. tryb BOOST, pomaga podczas stromych podjazdów, a tryb TRAIL pozwala na ustawienie odpowiedniej wartości wspomagania w taki sposób, aby nie tracić przyczepności podczas jazdy. W ofercie górskich rowerów elektrycznych Krossa znajdziemy zarówno rowery z sztywną ramą jak i rowery z tylnym zawieszeniem. W zależności od modelu i rozmiaru rowery zostały postawione na kołach 27,5” i 29”.


Więcej informacji na temat górskich elektryków znajdziecie w naszych następnych wpisach.

Linia rowerów trekkingowych - TRANS

Wśród rowerów trekkingowych również nastąpiły nie małe zmiany. Kross przyzwyczaił nas do nazw rowerów tej serii: Trans Alp, Trans Pacific, Trans Solar itd. W kolekcji 2018 nazewnictwo rowerów Kross Trans zostało uporządkowane i uproszczone. Modele zaczynając od najniższego Trans 1.0 do najwyższego Trans 11.0 oznaczone są numerami. W naszym odczuciu jest to lepsze rozwiązanie, ponieważ można w prosty sposób zorientować się pomiędzy modelami, który jest wyższy a który niższy. Abyście mogli w łatwiejszy sposób odnaleźć się wśród nowych oznaczeń poniżej kilka zestawień najpopularniejszych rowerów trekkingowych od Krossa tj. nowy model i jego starszy odpowiednik.

Trans 5.0 to dawny Trans Alp

Trans 2.0 to odpowiednik Trans Atlantica  

Więcej o poszczególnych modelach z linii rowerów trekkingowych – TRANS już w krótce!

Rowery crossowe Kross czyli seria EVADO

W grupie rowerów crossowych marki Kross również można dostrzec pewne zmiany. W naszym odczuciu najistotniejszą z nich jest wprowadzenie damskiej wersji wyższych modeli crossowych. W poprzednim sezonie najwyższym damskim odpowiednikiem był się EVADO 3.0 z czego wiele z rowerzystek, które wybierały evado było niezadowolonych. W kolekcji rowerów 2018 ten problem został rozwiązany. Powiększył się przekrój całej linii rowerów crossowych od EVADO 1.0 po EVADO 9.0 co pozwala na lepsze dopasowanie danego modelu do swoich potrzeb, a ponadto damska wersja występuje w modelach od EVADO 1.0 do EVADO 7.0.

Rowery górskie – LEVEL i HEXAGON

Od kilku lat w sferze rowerów górskich trwają ciągłe zmiany: nowe rozmiary kół, zębatki narrow wide, nowe konstrukcje ram. Kross jako jeden z pierwszych producentów rowerów wprowadził zależność pomiędzy rozmiarem ramy, a wielkością koła. Wraz ze wzrostem rozmiaru ramy rośnie wielkość koła np. w modelu Level 10.0 znajdziemy zarówno koła 27,5, które występują tylko w rozmiarach ramy 16” i 17,5” oraz koła 29” występujące w rozmiarach ramy 16”, 17,5”, 18,5” oraz 20,5”.


Nowości wśród rowerów juniorski Kross!

W najnowszej kolekcji rowerów Kross znajdziemy również kilka nowości dla najmłodszych rowerzystów. Oprócz rowerów znanych z poprzednich kolekcji jak Hexagon Replica, Lea Replica czy Level Replica, Kross przygotował model Level Replica Team Edition. Jest to najwyższy model spośród rowerów juniorskich. Oprócz wysokiej klasy komponentów jak na rower dziecięcy, rama tego modelu nawiązuje do kolorystyki Kross Racing Team. Bez wątpienia to jeden z najlepszych rowerów juniorskich dla młodych kolarzy.


Tak w wielkim skrócie prezentuje się kolekcja najpopularniejszych rowerów marki Kross na nadchodzący sezon 2018. Więcej szczegółów dotyczących poszczególnych serii postaramy się rozwinąć w następnych wpisach na naszym blogu. Jeśli interesuje Cię rower Kross zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego 3GRAVITY przy ul. Lipowej w Warszawie, by zobaczyć jak rowery prezentują się na żywo, przetestować je podczas jazdy próbnej i dokonać zakupu modelu dostosowanego do Twoich potrzeb.


Kross Evado 1.0, 2.0, 3.0, 4.0, 5.0, 6.0, 7.0, 8.0, 9.0

Kross Trans 1.0, 2.0, 3.0, 4.0, 5.0, 6.0, 7.0, 8.0, 9.0, 10.0, 11.0

Kross Trans hybrid 2.0, 3.0, 5.0

Kross Hexagon 1.0, 2.0, 3.0, 4.0, 5.0, 6.0, 7.0 

Kross Level 1.0, 2.0, 3.0, 4.0, 5.0, 6.0, 7.0, 8.0, 9.0, 10.0 

Kross Vento 1.0, 2.0, 3.0, 4.0, 5.0, 6.0, 7.0, 8.0

571 Komentarze