Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Jak złożyć rower prosto z kartonu?

Poniżej znajdziesz informacje, jak krok po kroku przygotować swój nowy rower do jazdy.

Dla ułatwienia przedstawiamy film instruktarzowy:

Dodatkowo szczegółowy opis.

Przed rozpoczęciem pracy: sprawdź czy zakupiony przez Ciebie model wyposażony jest w pedały. Jeśli tak, w punkcie drugim znajdziesz informacje o tym, w jaki sposób prawidłowo je zamontować.

UWAGA: pewne modele (przeważnie bardziej zaawansowane) nie są wyposażone w pedały ze względu na konieczność ich personalizacji.

Przed rozpoczęciem upewnij się, że jesteś dobrze przygotowany i posiadasz niezbędne narzędzia (można je zamówić w naszym sklepie internetowym www.3gravity.pl lub salonie)

  • Multitool lub klucze imbusowe
  • Klucz płaski rozmiar 15 - do przykręcenia pedałów

Dodatkowo możesz potrzebować:

  • obcinaczek lub nożyczek do obcięcia plastikowych opasek / "zipów" / tyrtytek"
  • klucza dynamometrycznego - przy rowerach wyższej klasy

ZACZYNAMY!!

Jeżeli zakupiłeś rower z dostawa do domu kurierem, na początek ostrożnie wyjmij go z tekturowego kartonu.

Karton możesz zachować na wypadek konieczności wysyłki roweru. Jeżeli uważasz, że karton nie jest Ci potrzebny, wyrzuć go do odpowiedniego pojemnika na odpady.

1. MONTAŻ KIEROWNICY

Sposób montażu kierownicy jest uzależniony od modelu roweru, który kupiłeś. Odnajdź swój model wśród wymienionych poniżej i sprawdź krok po kroku w jaki sposób prawidłowo zamontować kierownice.

Niezależnie od modelu roweru, do montażu kierownicy potrzebny będzie multitool  klucz imbusowy.

1_5.jpg2_2.jpg3_3.jpg4_2.jpg5_2.jpg6_1.jpg

2. MONTAŻ PEDAŁÓW

Zanim przystąpisz do montażu, sprawdź oznaczenia na pedałach i upewnij się, który z nich przeznaczony jest do montażu po lewej stronie, a który po prawej. Prawy pedał ma przeważnie oznaczenie R ( Right z ang.), a lewy pedał ma przeważnie oznaczenie L (Left z ang.). Oznaczenia znajdują się przy gwincie lub na naklejce. Przykręcenie pedałów niezgodnie z oznaczeniem może spowodować uszkodzenie gwintu, co skutkuje utrata gwarancji na ten element.

Prawidłowo wkręcany pedał powinien bez oporów wkręcić się w gwint korby. Jeżeli czujesz opór, przerwij czynność i upewnij się czy wkręcasz odpowiedni pedał w odpowiednia korbę.

Te dwie czynności zawsze będziemy musieli wykonać kupując rower przez internet. Czasami dodatkowo będziemy musieli przykręcić przednie koło oraz siodełko. Poniżej informację jak to zrobić.

3. MONTAŻ PRZEDNIEGO KOŁA 

Wstaw koło do miejsca montażowego. Następnie wkładamy szpilkę z zacisku do piasty. PAMIĘTAJ! Nakrętka powinna być po prawej stronię. Zamykamy zacisk. Jeśli koło przykręca się nakrętkami to po włożeniu koła w miejsce montażowe przykręcamy je kluczem 15.

4. MONTAŻ SZTYCY PODSIODŁOWEJ I SIODEŁKA

Przykręcamy siodełko do sztycy. Wsuwając górny czworokąt pomiędzy 2 pręty siodełka. Przykręcamy całość do roweru ustawiając odpowiednią wysokość siodełka. Teraz klucze imbusowym dokręcamy siodełko do sztycy podsiodłowej ustawiając odpowiedni kąt siodełka. 

Przed jazdą warto jeszcze sprawdzić czy na pewno właściwie działają hamulce oraz czy ciśnienie w oponach jest odpowiednie. 

Twój rower jest już gotowy do jazdy! Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy samodzielnym przygotowaniu roweru do jazdy - skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 22 827 97 13 lub mailowo: sklep@3gravity.pl.